środa, 12 lipca 2017

Story of my life || sierpniowe zapowiedzi


Książki historyczne to ten gatunek powieści, który w gruncie rzeczy możemy podzielić na dwa rodzaje - albo opowiadają stricto o faktach lub postaciach historycznych albo zmyślona przez autora akcja osadzona jest w dawnych realiach. Tak czy owak charakteryzują się one tym, że dostarczają nam niezwykle ciekawych informacji na temat życia ludzi na przestrzeni wieków. Przygotowałam zestawienie sierpniowych premier książkowych, dzięki którym, mam nadzieje, poczuje się jakbym podróżowała wehikułem czasu. 

Tessa Afshar „Rubinowe zbiory” 
data premiery 02.08.2017
Świat Książki

Kuzynka proroka Nehemiasza niespodziewanie znalazła się w samym środku perskiego dworu, gdzie pracowała na stanowisku skryby królowej. Spore osiągnięcie, jak na kobietę żyjącą w męskim świecie. Jednak trudna przeszłość zakorzeniła w Sarze przekonanie, że o jej wartości stanowią tylko osiągnięcia zawodowe, zawsze niezadowalające.
Dariusz Pasargadyjczyk przywykł, że dostaje to, czego chce. Bogaty, podziwiany arystokrata nie spodziewa się, że zostanie zmuszony do ślubu z inteligentną kobietą, która z niego zakpi.
Czy dwoje tak odmiennych ludzi może sobie pomóc w pozbyciu się fałszywych wartości, które ich ograniczają?


  
Magdalena Niedźwiedzka „Opowieści z angielskiego dworu. Karol.” 
data premiery 08.08.2017
Prószyński i S-ka

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand.
Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia.  Matt Ress „Ostatnia aria Mozarta.” 
data premiery 18.08.2017
Kobiece

Grudzień, 1791 rok. Nannerl, siostra Mozarta, otrzymuje tajemniczy list. Wynika z niego, że jej brat nie żyje. Kobieta wyrusza do stolicy, aby uwikłać się w wiedeńską sieć intryg, konfliktów z cesarską policją i skandali. Czy odkryje sekret śmierci Mozarta?Tak to prezentuje się skromna lista wyczekiwanych przeze mnie książek w sierpniu. A Wy jakie książki historyczne wspominacie najlepiej? 

4 komentarze:

 1. "Ostatnia aria Mozarta" może być bardzo ciekawą historią.

  Ja uwielbiam wszystkie książki Cherezieńskiej, aktualnie czytam 3 tom cyklu "Odrodzone królestwo", czyli "Płomienną koronę" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie czytałam żadnej książki Cherezinskiej. Chyba czas to nadrobić 😀

   Usuń
 2. Ne słyszałam o "Rubinowych zbiorach", a bardzo chętnie bym przeczytała. Bardzo lubię takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie też 😊 mam tylko nadzieję, że książka będzie równie ciekawa co jej opis ;p

   Usuń

Dziękuje za czas poświęcony na przeczytanie tego posta i zapraszam do podzielenia się swoimi odczuciami :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...